Батлав............................ / С. Дэлгэрмаа /
Ээлжит хичээлийн хөтөлбөр
Сэдэв: Давхар өнцгийн тригонометр функц
Хамрах хүрээ: ЕБС-ийн 10-р анги
Зорилго: Тригонометр функцийн давхар өнцгийн томъёо ашиглаж
бодлого бодож сурах.
Зорилт: К1: Давхар өнцгийн тригонометр функцийí томъёог таниулах
К2: Тригонометр функцийн давхар өнцгийн томъёо ашиглаж сурах
К3:Тригонометрийн адилтгал хувиргалт гүйцэтгэх
К4: Асуудлыг шийдвэрлэх
| Агуулга | Судлагдахуун | Ур ухаан |
| Давхар өнцгийн тригонометр функц | - Давхар өнцгийн томъёог ашиглаж танил түвшинд бодлого бодох - Давхар өнцгийн томъёог ашиглаж танил бус түвшинд бодлого бодож сурах | |
| Агуулгын интеграци | Гадаад | Дотоод |
| | | |
| Арга зүй | Хамтарч асуудлыг шийдвэрлэх арга | |
| Хэрэглэгдэхүүн | 10-р ангийн сурах бичиг, Томъёоны үзүүлэн, | |
Үйл ажиллагааны төлөвлөлт
| Үйл ажиллагаа | Хугацаа | ||
| | Багшийн | Сурагчийн | 3минут |
| Зохион байгуулалт | -Сурагчидтайгаа мэндэлнэ. -Сурагчидад суудал хувиарлаж суулгана | -Багштайгаа мэндэлнэ. -Багшийн хувиарлаж өгсөн суудалд сууна | |
| Сэдэлжүүлэх, үйлийн баримжаа олгох | -Өмнө үзсэн хичээлийг сэргээн сануулж танил түвшинд сурагчидаар бодлого бодуулна. Тригонометр функцийн | -Сурагчид өмнө үзсэн хичээлээ сэргээн санаж, самбарт бичсэн бодлогыг бодож самбарт бодно. | 5минут |
| Үйлийн баримжаа эзэмшүүлэх | 1 2.cos 3.tg 4. 5. 1 6 . жишээ:1 Үүнд ![]() жишээ:2 | 1 2.cos 3.tg 4. 5. 1 6 . жишээ:1 Үүнд ![]() жишээ:2 | 15минут |
| Үйлийн баримжаа үнэлж хөгжүүлэх | Дасгал бодлого 378-380 ойлгоогүй сурагчидад тайлбарлаж өгөх | Дасгал378-380 бодож багшаас ойлгоогүй зүйлээ асууна. | 10минут |
| Дүгнэлт | Хичээлийн төгсгөлд сурагчидтайгаа хамтарч зорилгоо дахин уншиж харилцан ярилцана. | Сурагчид багштайгаа хамтарч дүгнэлтээ харилцан ярилцана. | 4минут |
| Гэрийн даалгавар | Дасгал бодлого 383-385 хүртэлх бодлогыг бодож ирэх | Сурагчид гэрийн даалгавараа бичиж авах 383-385 | 3минут |
